Podróż do Eko-krainy

Oto krótkie podsumowanie tego co się działo w naszym przedszkolu w miesiącu styczniu i w lutym podczas realizacji XIII akcji Akademi Zdrowego Przedszkolaka- Podróż do Eko- Krainy.
Pierwszy temat to Recykling realizowany przez dzieci z grupy 4-latków podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się po co w naszym przedszkolu są kolorowe kosze na smieci, jak segregować odpady i dlaczego warto to robić. Słowo recykling nie jest juz obce dzieciom, dowiedziały się co ono oznacza i w jaki sposób śmieci sa ponownie przetwarzane. Podsumowując temat o recyklingu z zebranych śmieci wykonaliśmy ślicznego Eko- bałwanka, który bierze udział w konkursie Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Trzymajcie kciuki.

Kolejnym punktem  podczas podróży po Eko- krainie był " Przystanek Energia". Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie: Co to jest energia? Z czym się kojarzy? Skąd sie bierze? Poznały rózne źródła energi z podziałem na źródła odnawialne (energia wiatrowa, słoneczna, wodna, geotermalna) i nieodnawialne (kopalnie węgla kamiennego, kopalnie odkrywkowe, wydobywanie ropy naftowej). Sposoby oszczędzania energii i ochrony srodowiska naturalnego. Dzieci z grupy najmłodszej wykonały zabawne wiatraczki jako symbol energii. Punktem tych zajęć było również zapoznanie się z pracą górnika, miejscem jego pracy czyli kopalnią. Dzieci z grupy sześciolatków rysowały węglem postać górnika, uczestniczyły również w realizacji teatrzyku cieni.

Mistrz w kazdym z nas- zdrowa rywalizacja sportowa. To hasło naszego kolejnego działania w programie Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Tym razem dzieci dzieci poznają sylwetki znanych polskich sportowców uprawiających sporty zimowe, oraz zasady zdrowej, uczciwej rywalizacji (Fair play) jak również  bezpieczenstwa podczas zabaw na sniegu. Dzieci pokazały że umią te zasady zastosować w praktyce podczas zimowych zabaw na śniegu w naszym ogródku przedszkolnym. Było naprawdę fajnie, bezpiecznie, wesoło a przede wszystkim fair play- oto własnie chodzi.

Szczegółowy opis wszystkich naszych działań znajduje się na stronie Akademii Zdrowego Przedszkolaka w zakładce sprawozdania. Zapraszamy wszystkich rodziców do czytania tych sprawozdań i potwierdzania ich realizacji, tylko w ten sposób możemy otrzymać certyfikat dla naszego przedszkola- dzięki Wam. Serdecznie zapraszamy do współpracy oraz udziału w najnowszym konkursie Akademii Zdrowego Przedszkolaka- Aktywny Rodzic- liczymy na Was.
Koordynator działań A. Kozłowska