SPOTKANIE-ŻOŁNIERZ

10 marca nasze przedszkole odwiedził Żołnierz Sił Powietrznych. Przedstawił krótko, jak wygląda praca Żołnierza, a następnie przedszkolaki mogły zapoznać się z niektórymi elementami wyposażenia używanymi przez żołnierzy takimi jak namiot, radiostacja, pistolet sygnalizacyjny (długopisowy), nóż ratowniczy czy wielofunkcyjna mapa oraz sprzęt typu zrób to sam, czyli improwizowana lina zrobiona z worków na śmieci i bandaża. Opowiedział także, jak żołnierze wykonują kamuflaż. Dzieci mogły zobaczyć oraz dotknąć prawdziwego spadochronu. Dowiedziały się również, co zrobić, gdy zabłądzą w lesie, jak zwrócić na siebie uwagę ratowników, którzy będą ich szukać. Zapoznały się także z sygnałami ziemia powietrze, tzn. jak pokazać pilotowi śmigłowca za pomocą gestów czy potrzebuję pomocy czy nie. Żołnierz pokazał im również, co warto mieć zawsze przy sobie, gdy wybierają się w długą podróż.