MATERIA BATERII

PRZEDSZKOLAKI  I   MATERIA   BATERII

Nasze przedszkole przystąpiło do udziału w projekcie  Materia Baterii,  przez najbliższe miesiące będziemy realizować  działania  w konkursie na kampanię edukacyjno-promocyjną dotyczącą odpowiedzialnego postępowania z bateriami i akumulatorami.

....Materia Baterii to projekt edukacyjny, którego celem jest podniesienie świadomości i zwiększenie wiedzy na temat zdrowotnych i ekologicznych konsekwencji płynących z niewłaściwego użytkowania i składowania baterii i akumulatorów, a także na temat korzyści związanych z ograniczaniem powstałych odpadów wynikających z prawidłowej utylizacji baterii i akumulatorów czy też zmniejszeniem ich użycia codziennym życiu. Ma na celu również promowanie odpowiedzialnych postaw konsumenckich dotyczących: użytkowania, recyklingu i utylizowania zużytych baterii oraz akumulatorów oraz ograniczenia powstawania zużytych baterii i szukaniu alternatyw dla baterii jednorazowych. Projekt będzie realizowany w formie konkursu. Przedszkole będzie zdobywać odznaki za każde zrealizowane działanie.

Dziś przedszkolaki pod opieka p. K. Wójcik przeprowadziły audyt początkowy oraz uczestniczyły w pogadance na temat  baterii. Grupa przygotowała  pudełka na zbiórkę baterii, umiesciła je w naszym przedszkolu oraz w   bibliotece, tam również bedzie można oddawać baterie. Gorąco zapraszamy wszystkich rodziców do włączenia sie w naszą akcję i do śledzenia aktualności z realizowanych zadań.