WYSTĘP W BUDZOWIE

www.kuratorium.krakow.pl/index

W dniu 28 kwietnia br. w restauracji „Magnolia” w Budzowie odbyła się Konferencja Regionalna pt. „Izby regionalne w praktyce szkolnej”.  Organizatorem konferencji było Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Lokalna Grupa Działania Podbabiogórze.  Konferencja miała na celu podkreślenie znaczenia wychowania  w duchu patriotyzmu lokalnego, poszanowania tradycji i dziedzictwa regionu.

W konferencji udział  wzięli: Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, Dyrektor Delegatury w Wadowicach  Elżbieta Kowalczyk wraz z  wizytatorami, samorządowcy, dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli z powiatu suskiego, wadowickiego i oświęcimskiego, koła gospodyń oraz twórcy ludowi prezentujący swoje wyroby. Naszą Gminę reprezentował Pan Wójt-Stanisław Tempka a Koło Gospodyń Wiejskich z Sidziny serwowały zdrowe żywienie.

Odbyły się również występy szkolnych zespołów regionalnych oraz pokazy twórców ludowych.Na specjalne zaproszenie Kuratorium - wystąpił zespół Iskierki  z przedszkola w Bystrej pod kierownictwem  Małgorzaty Wójcik i Moniki Matyasik.                                                                Nasz wspaniały zespół to : Kamilka Maciaszek,  Martynka Staszczak, Amelka Pieróg, Miriam Nabagło, Martynka Liszka, Marlenka Hojdas-Sutor, Mariolka Ryś, Nikolka Kojs, Patrycja Deda, Ciapała Piotr, Dyduch Mateusz, Ciapała  Bartuś, Lipa Szymon, Lipka Piotr, Kaczmarczyk Tymek, Pasternak Pawełek.                                                                                                                           Na harmonii przygrywał P.Krzysztof Drobny.

Więcej  relacji na stronie  :      www.kuratorium.krakow.pl/index