Goście z Francji

W dniach 18-22 maja 2015r. Zespół Szkół im. św. Jana Kantego gościł nauczycieli z 4 państw, w tym nauczycielki wychowania przedszkolnego we Francji. Wspomniane panie bardzo chciały odwiedzić naszą placówkę oraz zaobserwować, jak przebiegają zajęcia w polskim przedszkolu. W związku z tym przybyły one do nas 21 maja 2015r. Gości powitała Pani Dyrektor Maria Drobna oraz dzieci 6-letnie, które wręczyły francuskim nauczycielkom kwiatki. Następnie panie zostały zapoznane z historią naszej placówki oraz zostały oprowadzone po niej. Obserwowały zajęcia w poszczególnych grupach, m.in. zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe, umysłowe oraz zabawy kołowe i paluszkowe. Ponadto miały okazję obejrzeć występ  najstarszej grupy przedszkolnej, poświęcony pieśniom i tańcom regionalnym (widać było po minach naszych gości, że byli pod wrażeniem umiejętności wokalnych i tanecznych naszych dzieci). Prócz zwiedzania, nauczycielki opowiedziały nam również o funkcjonowaniu przedszkoli we Francji. Dowiedziałyśmy się kilku ciekawych faktów, m.in. że środa jest dniem wolnym od nauki. Na sam koniec wręczyliśmy nauczycielkom drobne upominki. Zdjęcia z tego dnia dostępne są już w naszej GALERII.