MATERIA BATERII

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU MATERIA BATERII W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W BYSTREJ

Właśnie zakończyliśmy działania ogólnopolskiego projektu edukacyjnego MATERIA  BATERII, który realizowaliśmy od marca do czerwca. Organizatorem jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.
Celem programu  było podniesienie świadomości i zwiększenie wiedzy na temat zdrowotnych i ekologicznych konsekwencji płynących z niewłaściwego użytkowania i składowania baterii i akumulatorów, a także na temat korzyści związanych z ograniczeniem powstałych odpadów wynikających z prawidłowej utylizacji baterii oraz ograniczenia powstawania zużytych baterii i szukania alternatyw dla baterii jednorazowych. Nasze przedszkole zaliczyło wszystkie etapy i otrzymaliśmy cztery odznaki: Eko Ekspert, Eko Badacz, Eko Inspektor i Eko Promotor. Otrzymanie odznak oznacza zakwalifikowanie się do II etapu, którego wyniki będą znane pod koniec sierpnia 2015 r. Obecnie w rankingu zajmujemy wysokie miejsce.

Nasze działania: opracowanie audytu początkowego i końcowego, kodeksu postępowania z bateriami, ankieta dla rodziców, zorganizowanie nowych miejsc zbiórki baterii, happenig na temat baterii, zorganizowanie zbiórki baterii w naszym przedszkolu, plakaty na temat baterii, konkurs wiedzy wsród dzieci na temat zdobytej wiedzy o bateriach, wywiad z mieszkańcami Bystrej, wykonanie gry planszowej oraz gazetki informacyjnej dla rodziców. Dziękujemy pani Klaudii za prowadzenie dzieci przez wszystkie etapy programu, za ciekawe pomysły i inspiracje do pracy oraz za przekazaną wiedzę dzieciom dotyczącą materii baterii. Pozostało nam tylko czekać na wyniki. Trzymajcie mocno kciuki!!!