WIZYTA W BIBLIOTECE

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Wiek przedszkolny to doskonały czas na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dlatego przedszkolaki z grupy 5-latków uczestniczyły w wycieczce do biblioteki. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały sie książką znajdującym sie na półkach, szczególnym zainteresowaniem cieszył się regał z bajkami i basniami dla najmłodszych. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom jak można wypożyczyć ksiązki w bibliotece, co to jest karta czytelnika i dlaczego warto czytac ksiązki. Dzieci miały również mozliwość posłuchać bajek z najnowszych zbiorów bibliotecznych. Pani Grażynka zachęcała również wszystkie dzieci do udziału w naszym wspólnym konkursie " Moja ulubiona kreskówka". My również zachęcamy dzieci i rodziców aby wspólnie przygotowali ciekawe prace na temat naszych projektowych bajeczek: Reksio, Bolek i Lolek, Miś Uszatek, Zaczarowany Ołówek, Koziołek Matołek. Czekamy na ciekawe prace.