WYCIECZKA DO WADOWIC

6. października 2015r. starszaki wybrały się na wycieczkę do Wadowic. Pierwszym punktem wycieczki były zajęcia w Centrum Edukacji Ekologiczne na terenie Stacji Uzdatniania Wody. Podczas zajęć dzieci poznały wiele ciekawostek na temat wody, dowiedziały się skąd się bierze woda, ile wody jest na świecie, ile wody mieści się w człowieku, zwierzętach czy roślinach, jaka woda nadaje się do picia, jak wygląda proces czyszczenia wody. Następnie przedszkolaki wybrały się nad rzekę Skawę, po czym zostały oprowadzone przez pracowników wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Dzieci mogły zobaczyć, jak postępuje proces oczyszczania wody. Zobaczyły także doświadczenie laboratoryjne pokazujące twardość wody oraz bakterie występujące w wodzie. Porównały też wodę przed i po oczyszczeniu. Bardzo dziękujemy Pracownikom za przyjęcie, umożliwienie zwiedzenia i wiedzę , którą przekazali naszym przedszkolakom.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz wizyta w Domu Rodzinnym Jana Pawła II. W Domie Rodzinnym Papieża w towarzystwie przewodnika dzieci mogły poznać osobę Jana Pawła II, najważniejsze wydarzenia i ważne miejsca w życiu Świętego oraz jego drogę do świętości. Dzieci zobaczyły także mieszkanie Wojtyłów, w którym dorastał Karol Wojtyła. Na koniec zwiedzania wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej.

Zdjęcia z wycieczki w naszej GALERII