DZIEŃ CZYSTEGO POWIE

Podsumowanie 11 Dnia Czystego Powietrza w Przedszkolu Publicznym w Bystrej.
14 listopada po raz pierwszy w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka. Nasze Przedszkole bierze udział w konkursie o statuetkę „ Kawałek Błękitnego Nieba”. Tego dnia dzieci ubrały koszulki w niebieskich i białych kolorach- symbolu czystego powietrza. Niebieskie balony z ekologicznymi hasłami latały po naszej sali. Na zajęciach wprowadzających dzieci poznały różne źródła szkodliwego dymu- wspólnie razem szukaliśmy sposobu przeciwdziałania temu szkodliwemu zjawisku. Przedszkolaki wykonały latawiec na jego ogonie każde dziecko powiesiło list do ziemi, obrazek z symbolicznym przesłaniem nie pal śmieci- chcemy mieć czyste powietrze. Wspólnie z dziećmi metodą burzy mózgu spisaliśmy ciekawe hasła promujące nasze działania.
• CZYSTE POWIETRZE DAJ PROSZĘ BO DYMU NIE ZNOSZĘ!!!
• DYM Z TWOICH ŚMIECI DALEKO NIE ODLECI!
• CZYM ODDYCHAMY I CZYM ŻYJEMY TO SAMI SOBIE PRODUKUJEMY!
Z wykonanymi wspólnie plakatami planujemy, gdy tylko pogoda pozwoli udać się na happening po naszej miejscowości.
Głównym naszym celem było zwrócenie uwagi na problem palenia śmieci w domowych piecach, a tym samym na dioksyny – trujące substancje, które podczas tego spalania się wytwarzają. Sami przecież decydujemy jaki będzie nasz świat. A naszym kochanym dzieciom warto pozostawić coś cennego po sobie- CZYSTE POWIETRZE.