SPOTKANIE ZE STOMATO

W czwartek, 26 listopada 2015 roku, w ramach projektu ,,Dzieciństwo bez próchnicy”, gościliśmy w naszym przedszkolu stomatologa z Uniwersytetu Medycznego w Krakowie.
Pani stomatolog - edukator wygłosiła prelekcję dla rodziców, dotyczącą zabiegów higienicznych, zwalczania szkodliwych nawyków, skutecznego wyrabiania prawidłowych nawyków zdrowotnych oraz zasad właściwego sposobu żywienia. Odpowiadała też na pytania rodziców.
Po spotkaniu z rodzicami pani stomatolog prowadziła ciekawe zajęcia z przedszkolakami. Na początku wyjaśniła dzieciom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ich ząbki, jak o nie prawidłowo dbać by były zdrowe. Po pokazie prawidłowego mycia zębów dzieci samodzielnie wykonywały tę czynność. Każde dziecko otrzymało szczoteczkę, pastę do zębów.