POKAZY NAUKOWE

W Naszym Przedszkolu 3 grudnia odbyły się bardzo ciekawe warsztaty dla dzieci pt. „Tajemnice magnetyzmu” pod kierunkiem trenerki z Akademii Nauki w Krakowie .
Przedszkolaki odkrywały tajemnice otaczającego nas świata poprzez czynny udział w doświadczeniach i eksperymentach fizycznych.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest magnes i elektromagnes oraz poznały zjawisko pola magnetycznego. Eksperymentując dzieci doświadczyły, że magnesy przyciągają się i odpychają oraz że mają dwa bieguny.
Wszystkie dzieci doskonale bawiły się w projektowanych sytuacjach edukacyjnych oraz z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w eksperymentach, rozwiązywaniu niezwykłych tajemnic związanych z magnesami.
„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż - a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!"- (cytat z Konfucjusza) : to najlepsze odniesienie do zajęć "Fizyka dla smyka" na temat magnetyzmu, jakie odbyły się w przedszkolu.