FIO 2016 inf. ogólne

Nasze przedszkole po raz kolejny otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.Tym razem na projekt Nauczyciele-Dzieciom "Cudze chwalicie,swego nie znacie". Wspomniany projekt powstał z inicjatywy trzech nauczycielek: Moniki Matyasik, Anny Kozłowskiej, Sylwii Gałka oraz przy wsparciu OSP Bystra. Skierowany jest do dzieci 5 i 6-letnich. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i ich rodziców regionalizmem, walorami kulturowymi  naszego regionu oraz integracja grupy uczestników. Działania projektowe będą realizowane od połowy kwietnia do połowy czerwca 2016r. Wśród nich można wymienić m.in.:

• spotkania z seniorami na temat "Jak to dawniej bywało?", podczas których dziadkowie będą opowiadać o historii naszej wsi oraz o tym jak dawniej żyli ludzie;
  • spotkanie z gospodyniami z Koła Gospodyń Wiejskich pt. "Zasmakuj w tradycji", na którym zostaną przygotowane i degustowane potrawy regionalne;
  • zorganizowanie teatrzyku interaktywnego na terenie przedszkola pt. "Zróbmy coś dobrego";
  • założenie "Kącika Regionalnego" na terenie przedszkola;
  • wyjazd do Skansenu w Sidzinie;
  • wyjazd do Muzeum Górali i Zbójników w Rabce;
  • wyjazd do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie;
  • organizację konkursu fotograficznego "Moja Bystra";
  • przeprowadzenie konkursu plastycznego "Hej górol, jo se górol".

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.