Kącik Regionalny

Poznanie kultury naszego regionu  powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość. Dążąć do realizacji wymienionych celów  poprzez projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie" utworzyliśmy w naszym przedszkolu Kącik Regionalny. Dzięki niemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim miastem, regionem i Ojczyzną.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.