WIZYTA W SKANSENIE

Pięciolatki z naszego przedszkola aktywnie uczestniczą w zajęciach związanych z edukacją regionalną. Ważnym punktem tych zajęć była wizyta w Skansenie w Sidzinie. Dzieci na żywo mogły przekonać się jak wyglądały domy mieszkalne dawniej, jak były urządzone, z jakiego sprzętu korzystali ludzie. Zobaczyły m.in.:

• chałupę W. Banasika z 1809r.;
  • chałupę Anny Kozioł z 1901r.;
  • spichlerz zwany „Górką" z 1897r. , w którym mieści się Izba Pamięci Narodowej;
  • kuźnię z XIX wieku;
  • dzwonnicę loretańską z 1937 r.;
  • chałupę Wójta Maja z Sidziny.

Ogromne wrażenie wywarła na dzieciach mała ilość pokoi w poszczególnych chałupach. Przedszkolaki prócz zwiedzania, brały również udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panią Stanisławę Migas. Wspólnie z prowadzącą przygotowały tradycyjne placki pieczone na blasze. Ponadto miały okazję skosztować swojskiego sera         i masła. Dzieci spędziły naprawdę udany dzień w pięknym otoczeniu, mogąc doświadczać wielu nowych rzeczy.

Wycieczka została dofinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy do GALERII