Spotkanie z KGW

W tym tygodniu do naszego przedszkola przybyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Poprowadziły one z dziećmi 5-letnimi zajęcia kulinarne pt. "Zasmakuj w tradycji". Głównym celem warsztatów była promocja tradycyjnych potraw i produktów. Gospodynie specjalnie dla naszych podopiecznych przygotowały placki pieczone na blasze. Dzieci mogły również skosztować swojskich potraw: twarożku zrobionego ze swojskiego sera i swojskiej śmietany, masła, chleba. Wspólne działania kulinarne były realizowane w ramach projektu FIO Małopolska Lokalnie "Cudze chwalicie, swego nie znacie" oraz były okazją do dobrej zabawy i podjadania naszych lokalnych produktów.

Z naszej strony pragniemy podziękować Paniom, które dostarczyły niezbędnych produktów:

• Pani Agnieszce Trybuła
  • Pani Annie Nieużytek