UNICEF

W styczniu i lutym 2016 r. w naszym Przedszkolu była realizowana akcja programu UNICEF "MALI uczniowie idą do szkoły". Na początku dzieci 4,5 i 6 letnie zapoznały się na zajęciach z problemem dostępu do edukacji w Afryce. Potem zobaczyły zdjęcia i filmik przedstawiający sytuację edukacji i dzieci z Mali. Podczas zajęć dzieci zostały zachęcone do pomocy dzieciom z Mali poprzez wykonanie swojej książeczki lub przyniesienie książek z domu na kiermasz książki. Kiedy już zebrano wszystkie książeczki w przedszkolu zorganizowano kiermasz książki, na który przy okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszano babcie i dziadków przedszkolaków. Równocześnie zachęcano także rodziców do uczestnictwa w akcji poprzez pomoc dzieciom w zrobieniu książek, zachętę do dania swoich prywatnych książek oraz kupno książek na kiermaszu. Dzieci bardzo chętnie, choć tylko wirtualnie, poznali swoich kolegów z Mali. Były bardzo ciekawe ich życia. W ramach podziękowania dzieci, które ofiarowały swoje książeczki na kiermasz otrzymały dyplomy Przyjaciela Świata. Pieniądze zebrane w ramach kiermaszu zostały przelane na konto UNICEF i będą przekazane dzieciom w Mali.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w akcji.

Więcej o naszych działaniach na rzecz UNICEF

można dowiedzieć się klikając na link