DZIEŃ WODY

Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca. W naszym przedszkolu -w grupie 5-latków- odbył się on 6 kwietnia. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Uroczystość miała na celu rozwinąć zainteresowanie otaczającym światem; rozbudzić poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomić znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Na koniec spotkania dzieci nauczyły się rymowanki:

„Dziś w przedszkolu mamy modę,

dzieci oszczędzają wodę.

Wszyscy zawsze pamiętają:

krany mocno zakręcają,

aby woda nie kapała

i do zlewu uciekała”

Ponadto wykonały "Znaczki-przypominaczki"- na których narysowały, w jaki sposób należy oszczędzać wodę. Również wyruszyły na spacer nad pobliską rzekę, żeby nabrać z niej wody, która następnie była filtrowana w przedszkolu przy użyciu filtra wykonanego z butelki.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII zdjęć.

DZIEŃ WODY

FILTROWANIE WODY