SPOTKANIE Z RATOWNIK

W piątek 29.04.2016r. dzieci z grup 5-latków uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem medycznym. Pan Marek Drobny chętnie odpowiedział na zaproszenie i spotkał się z przedszkolakami.  Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy,  jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób udzielic pierwszej pomocy zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.  Mali ratownicy  mieli możliwość poćwiczyć takie zdarzenie. Zgodnie z informacjami od ratownika i z pełnym przejęciem, sprawdzali oddech poszkodowanego i z największą precyzja układali osobę w bezpiecznej pozycji.  Każdy chętny przedszkolak mógł też sprawdzić swoje siły uczestnicząc w zabawie - dzwoniąc na numery alarmowe. Cenna informacją był sposób w jaki należy się przedstawić i jakich udzielać informacji tak by pomoc mogła nadejść jak najszybciej do poszkodowanego.  Spotkanie to było bardzo ciekawe, pan Marek zapowiedział już kolejne na którym dzieci poznają sposób udzielania pomocy poszkodowanemu, który nie oddycha.  Dzięki  takim  spotkaniom  dzieci nauczą  się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Dziękujemy panu Markowi Drobnemu tacie naszego kolegi Kubusia.