Wycieczka do Wadowic

We wtorek, 13.09.2016r. dzieci 6-letnie z naszego przedszkola wybrały się na autokarową wycieczkę do Wadowic. W pierwszej kolejności udały się do Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie Stacji Uzdatniania Wody, gdzie dowiedziały się wielu ważnych rzeczy na temat wody. Dowiedziały się, gdzie występuje woda, ile mieści się jej w poszczególnych organizmach oraz jak wygląda proces oczyszczania wody. Następnie zostały oprowadzone przez pracowników po terenie Stacji Uzdatniania Wody. Zobaczyły jak w praktyce wygląda proces oczyszczania wody. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Na miejscu dzieci poznały osobę Karola Wojtyły, jego życie, pielgrzymki oraz drogę do świętości.
Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody została zorganizowana w ramach projektu WFOŚiGW  „Żywiołowe przedszkolaki odkrywają ekologię”.

Zdjęcia dostępne są już w GALERII.