6-latki w piekarni

Dzieci 6-letnie z naszego przedszkola przez cały tydzień wraz ze swoimi wychowawczyniami próbowały odpowiedzieć sobie na pytanie: „Jak powstaje chleb?”. Prowadzone były pogadanki, dzieci poznały historyjkę obrazkową "Od ziarenka do bochenka", obejrzały film pod tym samym tytułem oraz lepiły pieczywo z masy solnej. Na sam koniec udały się na wycieczkę do Piekarni Precel w Bystrej Podhalańskiej. Na miejscu przedszkolaki zostały w ciekawy i praktyczny sposób zapoznane z procesem wypieku pieczywa. Poznały różne urządzenia w niej wykorzystywane, a także miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy piekarza. Na zakończenie pobytu każdy przedszkolak otrzymał świeżutkie pączki.

Nasze przedszkole bardzo serdecznie dziękuje p. Józefowi Ciapała za umożliwienie nam realizacji tych ciekawych zajęć oraz p. Januszowi Kaczmarczyk za oprowadzenie dzieci po piekarni.