Spotkanie z policjan

Pierwsze miesiące roku szkolnego to czas,  w którym  kładzie się szczególny nacisk na bezpieczeństwo w naszym przedszkolu. Dlatego  na zaproszenie  p. dyrektor, nauczycieli  i dzieci przybył do naszego przedszkola policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jordanowie. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w salach, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów.

Pan policjant przekazał dzieciom również ważne zasady poruszania się po drodze jako pieszy oraz pasażer samochodu.  Szczególnie zaznaczona została kwestia noszenie odblasków przez dzieci. Zostały poruszone szczególnie ważne tematy dotyczące kontaktów z nieznajomymi. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Bardzo dziekujemy panu policjantowi Andrzejowi Tajsiakowi za czas,  który poświęcił na spotkanie z przedszkolakmi.