11 LISTOPAD

„Dzisiaj wielka jest rocznica -
 Jedenasty listopada!
 Tym, co zmarli za Ojczyznę,
 Hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy
 Wolność - polską mowę w szkole,
 To że tylko z ksiąg historii
 Poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,
 W mieście flagi rozwinięto...
 I me serce się raduje,
 Że obchodzą Polskie Święto.”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu.

Dlatego też 10 listopada w naszej placówce odbyła się akademia z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dzieci 6-letnie od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. W uroczystym dniu przedstawiły historię rozbiorów Polski i drogę do odzyskania niepodległości, zaprezentowały również okolicznościowe wiersze oraz piosenki: „Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa”; „Pierwsza Brygada”; „Rozkwitają pąki białych róż”; „O mój rozmarynie”. Jednak największym zaskoczeniem dla wszystkich zgromadzonych był polonez zatańczony na samym końcu, jako podsumowanie akademii.

W tym ważnym dla każdego Polaka dniu wszystkie wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.

Znalezione obrazy dla zapytania 11 listopada clipart