Cała Polska czyta dz

Znalezione obrazy dla zapytania cała polska czyta dzieciom

Nasze przedszkole uczestniczy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", która ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Przedszkolaki prawie codziennie słuchają bajek czytanych przez nauczyciela, a raz w miesiącu przez zaproszonych rodziców lub babcie. Często organizowane są wizyty w bibliotece publicznej, gdzie pani bibliotekarka proponuje nowe książki i czyta wybrany fragment bajki. Dzieci chętnie biorą udział w konkursach recytatorskich i plastycznych, a także spotykają się z autorami książek dla dzieci.

W tym roku w naszym przedszkolu powstało "KÓŁKO CZYTELNICZE PO GÓRALSKU", w którym starsze dzieci słuchają podań i bajek góralskich. Poznają w ten sposób lokalną kulturę i tradycję, a także najnowszą historię Podhala.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie dzieciom ma wiele zalet, przede wszystkim zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, buduje więź z rodzicem i nauczycielem, wspiera rozwój psychiczny, uczy poprawnego języka, a także wzmacnia poczucie własnej wartości.

W bajkach ukryte są ważne wartości takie jak: skromność, miłość, przyjaźń czy wrażliwość na drugiego człowieka. Dziecko razem z bohaterami przeżywa przygody, dzieli radości i smutki, śmieje się i wzrusza.