Rodzice czytają dzie

Nie do podważenia są korzyści płynące z czytania dzieciom bajek. Czytanie rozwija wyobraźnię dziecka, wzbogaca słownictwo, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, uczy również samodzielnego myślenia, koncentracji, kształtuje pozytywne postawy i zachowania oraz uwrażliwia. Rozumiejąc to i doceniając, nasze przedszkole zainicjowało oraz sumiennie realizuje akcje pt. „Rodzice czytają dzieciom”.  W ramach realizowanego cyklu spotkań  z książką nauczycielki we wszystkich grupach  codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki. Raz w miesiącu do akcji włączają się również rodzice. Czytane utwory – najczęściej wybierane są przez Synka albo Córkę – bajki/baśnie/opowiadania przyniesione są z domu, albo pożyczone z przedszkolnej biblioteki. W ten oto sposób dzieci poznały takie bajki jak: „Piękna i Bestia”, „Merida Waleczna”, „Brzydkie Kaczątko”, oraz wiele innych. Ideą nadrzędną tej akcji jest  przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.

Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie – codziennie, jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Jak na początek, akcja była bardzo udana, a przedszkolaki zadowolone i dumne ze swoich rodziców. Oby tak dalej!