Teatrzyk

"Więc pamiętajcie miłe dzieci, co bajka szepce Wam do uszka,

nie wszystko złoto co się świeci, a skarby w Waszych są serduszkach.”

Dnia 11 grudnia  o godzinie 9.30 w naszym Przedszkolu odbył się  spektakl „Baśń o złocistym ptaku”, który został przygotowany przez Teatr Każdej Sztuk.

Poprzez scenografię i wspaniałe lalki dzieci mogły przenieść się w świat baśni i poznać historię dzielnego księcia, który wyruszył w świat by sprawić radość swojemu ojcu. Młody książę spotkał zwierzęta, które za okazaną pomoc i wsparcie obdarzają człowieka zaufaniem i bezgraniczną przyjaźnią.

W spektaklu pojawiła się problematyka starości i ułomności, co uwrażliwiło młodego widza na jakże ważne aspekty ludzkiej egzystencji. W baśni nie zabrakło również humoru i zabawnych sytuacji.

Dzięki spektaklowi dzieci mogły zrozumieć, że być dobrym to znaczy kochać i dbać o otaczających nas ludzi, oraz świat zwierząt i przyrody.