Zajęcia taneczne

„Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie”

św. Augustyn

W naszym przedszkolu prowadzonych jest wiele zajęć dodatkowych- w tym zajęcia taneczne. Prowadzone są przez instruktora tańca ze szkoły tańca Elita Dance Center. Wspomniane zajęcia wspierają rozwój dziecka we wszystkich sferach: fizycznej, poznawczej, emocjonalnej, społecznej, rozwiją prawidłową postawę ciała, sprawność motoryczną, koordynację i pamięć ruchową, świadomość własnego ciała, kształtują samodzielność i komunikatywność. Nauczanie tańca w naszym przedszkolu sprowadza się głównie do zaznajomienia dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca. Taka forma nauki ma na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i ewentualnych choreografii.