Tydzień Zdrowia

W dniach od 16.04. - 20.04. 2018 roku w naszym przedszkolu realizowane były zajęcia o zdrowiu,  których głównym celem była promocja zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania w szczególności, co jeść, aby dbać o nasze kości i zęby, oraz zwrócenie uwagi na bezpieczną aktywność fizyczną na swieżym powietrzu, w przedszkolu i w domu. Z tej okazji w dniu dzisiejszym odwiedziła nas Pani Zofia Włosiak - z ZOZ w Suchej Beskidzkiej. Było to pierwsze spotkanie spośród różnych organizowanych w naszym przedszkolu, z osobą o takiej specjalizacji. Wizyta p. Zosi była interesująca i bardzo pouczająca dla małych słuchaczy. Dzieci dowiedziały się, że aby mieć zdrowe i mocne kości należy spożywać nabiał (mleko, jogurty, sery,kefiry itp.) a także owoce i warzywa. Ważne jest również przebywanie na słońcu, które dostarcza nam niezbędnej dla zdrowia witaminy D. Nasz gość mocno zwracał uwagę na bezpieczne korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, oraz ukazał konsekwencję niewłaściwych zachowań w czasie zabaw, pokazując dzieciom różne zdjecia rentgenowskie np. płuc, kręgosłupa, barku, miednicy, kolana czy stopy. Były one dla dzieci czymś nowym zatem stały się źdródłem wielu wrażeń. Na koniec dzieci mogły również zobaczyć i założyć elementy stroju, które obowiązują na sali operacyjnej.  Kwintesencją naszego spotkania było zadawanie pytań.  Dzieci dzieliły się również swoją wiedzą i doświadczeniami. Bardzo dziękujemy p. Zofii Włosiak za przybycie do naszej placówki oraz przekazaną wiedzę!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII