Dzień Flagi

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste. W  poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu dnia 27 kwietnia. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień dzieci przygotowały krótką prezentację. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego.