Pożegnanie starszakó

Dnia 19.06.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się pożegnanie starszaków, którzy po wakacjach zaczną swoją nową przygodę ze szkołą. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Maria Drobna, która powitała rodziców oraz złożyła podziękowania za te kilka lat współpracy. Po niej grupa 5-latków żegnała starszych kolegów i koleżanki przygotowanym programem artystycznym: wierszami, piosenkami i tańcem! Wręczyła również dla dzieci upominki. Potem nadszedł czas na ostatnie już wystąpienie 6-latków. Przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyń: Pani Małgorzaty Wójcik oraz Pani Aliny Suchan przygotowały bogaty program artystyczny i mimo smutku, że to już pożegnanie, zaprezentowały się wspaniale, recytując wiersze oraz śpiewając piosenki. Zarówno dzieci jak i Panie nie kryły łeż wzruszenia.

Kochane dzieci

Chcemy  wam życzyć na początek,
Żeby nauka szła jak z płatka
Żeby tyle było szóstek,
ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle,
ile szyszek w gęstym borze,
żeby w szkole było milej
niż nad rzeką lub nad morzem.
Długopisy, wszystkie pióra
niechaj piszą mądrze, ładnie
i niech skrzypią tak jak żuraw,
kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

Życzymy zabaw z kolegami
kolegów do zabawy,
Szczęścia, zdrowia, pomyślności,

i w klasie pierwszej wiele wytrwałości.
Bądźcie zdrowe, miłe i radosne,
miejcie w sercach zawsze wiosnę.