Szlakiem historii

Jakie piękno nas otacza dowiedziały się Przedszkolaki wyruszając w podróż szlakiem historii. Idealnym miejscem, które pokazuje jak to dawniej bywało, jest  Skansen w Sidzinie. Dzieci miały możliwość zobaczyć  starodawne domostwa, młyn, kuźnie i dzwonnice. Był to idealny obraz tego, jak  kiedyś żyli ludzie na wsi. Wielką ciekawostką były  przedmioty z przeszłości używane w gospodarstwach domowych. Z wielkim zachwytem Przedszkolaki wsłuchiwały się w opowieści o dawnych czasach. Największą jednak frajdę sprawiło dzieciom obserwowanie, jak powstaje ciasto z dawnych czasów, a następnie samodzielne wykonanie placków z tego ciasta, które piekły na blasze. Kulminacją wycieczki było spożywanie cieplutkich smakołyków z masłem lub serem. Dzieci przekonały się, że dawniej ludzie jedli potrawy bardzo proste ale smaczne i zdrowe.