Kartka z przewodnika

Nasza placówka zgłosiła się również do udziału w ciekawym ogólnopolskim projekcie  „100 wyjątkowych miejsc Niepodległej”. Celem projektu było stworzenie albumu-przewodnika przedstawiającego sto polskich wsi i małych miasteczek o ciekawych walorach turystycznych. Z wielkim zaangażowaniem grupa 5-latków, pod kierunkiem p. A. Kozłowskiej, zabrała się do przygotowania mini przewodnika Bystrej Podhalańskiej. W naszym przewodniku znalazły się ważne i bliskie nam miejsca takie jak: Kościół, park dworski, Dąb Syryusz, Figurka św. Jana Nepomucena, kapliczka błogosławionego ks. Stanisława Pyrtka, OSP Bystra Podhalańska oraz miejsce najbardziej bliskie wszystkim dzieciom-przedszkole. Tworzenie takiego przewodnika było dobrą okazja do pogłębienia wiedzy o naszej pięknej miejscowości. Cieszymy się że nasza wioska jest tą jedną ze stu najpiękniejszych i będzie można ja podziwiać w przewodniku wydanym specjalnie na tą okazje.