Mały Poliglota

Akcja Małego Poligloty była zoorganizowana przez Przedszkole Anglojęzyczne ,,Mały Poliglota" w Kołobrzegu. Miała charakter ogólnopolski. Maskotka podrozowała po wybranych miejscach w naszym kraju. Nasze Przedszkole zostało wybrane z kilkuset zgłoszonych przedszkoli w Polsce. Celem tej akcji było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat kraju, z którego pochodzą, ukazanie jego piękna i wyjątkowości, jego dorobku kulturowego, ale także umocnienie w dzieciach patriotyzmu. Poprzez udział w takiej akcji dzieci zdobyły nowe doświadczenia, rozwijały zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny oraz placówka miała możliwość nawiązania ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami. Podczas pobytu w naszym przedszkolu Mały Poliglota poznał nasze Przedszkole i jego pracowników.Tańczył i bawił się z małymi przedszkolakami. Poznał historię naszej miejscowości, spędził mile czas podczas obchodów Dnia Dziecka, zapraszał nowe dzieci podczas dni otwartych, brał udział w oglądaniu teatrzyku ,,Basniowej Kapeli,, .Dzieci bardzo się nim opiekowaly, aby cały mógł dotrzeć do następnego przedszkola. Brał udział podczas zajęć w poszczególnych grupach. Jednym z zadań, jakie należało wykonać w czasie tej akcji był wpis do pamiętnika.