Wycieczka do Wadowic

Dnia 18 września 2018 r odbyła się  wycieczka do muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Pojechali na nią grupy 6-latków. Wycieczka rozpoczęła się o godz. 8.30. i po godzinie jazdy dotarliśmy na miejsce.  Przed wejściem do muzeum zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku św. Jana Pawła II, a później zaczęliśmy zwiedzać muzeum. Dom Świętego Jana Pawła II zrobiony jest w formie interaktywnej i przedstawione są tam najważniejsze wydarzenia z Jego życia - od narodzin aż do śmierci. Można było zobaczyć tam zabawki z dzieciństwa Papieża, jego szaty i zegar, który wskazywał ostatnią godzinę Jego życia.  Po zwiedzaniu muzeum udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP z XIII wieku, w której wspólnie modliliśmy się za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W tejże Bazylice każdego dnia służył do Mszy Świętej Karol Wojtyła. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Miło spędziliśmy czas w fenomenalnym gronie. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia naszego rodaka i pogłębiliśmy naszą wiedzę.