Wycieczka do piekarn

„Wiemy gdzie mieszkamy” - to temat przewodni jaki 6- latki realizują w ostatnim tygodniu września. Dlatego też, chcąc bliżej poznać naszą wioskę, w dniu 27.09.2018r wybraliśmy się na pieszą wycieczkę połączoną z obserwacją krajobrazu, znaków drogowych itp. Końcowym celem było jednak zwiedzenie piekarni "Precel". Tam dzieci dowiedziały się na czym polega praca piekarza oraz z jakich składników powstaje chleb. Zwiedziliśmy również pomieszczenia piekarni. Wszystko było tam ciekawe: stos worków z mąką, ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wsadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na zakończenie dzieci spotkała miła niespodzianka czyli pyszne pączki, które zostały upieczone specjalnie dla przedszkolaków. BARDZO DZIĘKUJEMY Panu Januszowi Kaczmarczykowi  za umożliwienie zwiedzania i miłe przyjęcie dzieci.