Warsztaty kulinarne

Miesiąc wrzesień był dla 6- latków bardzo obfity w spotkania i wycieczki. Na zakończenie miesiąca, w dniu 28. 09. 2018r dzieci wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Skansenu w Sidzinie. Tam spacerując zwiedzaliśmy  starodawne domostwa, młyn, kuźnie i dzwonnice. Dzieci zobaczyły jak kiedyś żyli ludzie na wsi, przyglądały się przedmiotom z przeszłości używanym w gospodarstwach domowych i wsłuchiwały się w opowieści o dawnych czasach. Największą jednak frajdę sprawiło dzieciom obserwowanie jak powstaje ciasto z dawnych czasów a następnie samodzielne wykonanie placków z tego ciasta, które piekły na blasze. Kulminacją wycieczki było spożywanie cieplutkich smakołyków z masłem lub serem, które dzieciom bardzo smakowały. Dzieci przekonały się, że dawniej ludzie jedli potrawy bardzo proste ale smaczne i zdrowe.