EKOLOGICZNE

ROK 2005

• Udział w programie Ekoprzyjaciela "Puszka nie jest śmieciem"
  • Podziękowanie dla Katarzyny G. "Szanując środowisko-oszczędzam"

ROK 2006

• Podziękowanie dla pani Elżbiety Jabcoń oraz dzieci z Przedszkola Publicznego z Bystrej za zbiórkę zużytych baterii.
  • Certyfikat dla Przedszkola Publicznego "Szkoła Przyjazna Środowisku"
  • Tytuł "Małego Ekologa" dla Przedszkola Publicznego w Bystrej
  • Podziękownaie dla E. Jabcoń i K.Kryjak "Woda naszym skarbem"

ROK 2007

• Certyfikat "Przedszkole przyjazne środowisku"
  • Dyplom dla Przedszkola Publicznego w Bystrej za udział w konkursie "Nie spalaj plastików"
  • Certyfikat dla Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej potwierdzający przyznanie tytułu Kubusiowi Przyjaciele Natury- edycja X.

ROK 2008

• Dyplom za udział w konkursie "EKOprzyjaciel"

ROK 2009

• Certyfikat "Przyjaciele Natury" dla Przedszkola Publicznego w I edycji programu
  • Dyplom za udział dziecka w konkursie "Przyjaciel Przyrody"

ROK 2010

• Certyfikat dla Przedszkola Publicznego w Bystrej "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
  • Certyfikat za udział w II edycji programu "Czyste powietrze wokół nas"

ROK 2011

• Certyfikat dla Przedszkola Publicznego w Bystrej za udział w VI edycji "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
  • Dyplom za udział w II edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego "Lasy to życie-chrońmy je"

ROK 2012

• Podziękowanie za udział w akcji zbierania zakrętek "Zbieramy zakrętki. Pomagając ludziom pomagamy naturze"
  • Dyplom za udział przedszkola w akcji "Zakrętki info-pomagamy przyrodzie"

ROK 2013

• Dyplom za udział w konkursie na etapie powiatowym "Program zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii i poprawy jakości powietrza w obrębie obszarów Natura2000 Powiaty suskie"
  • Uzyskanie certyfikatu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

ROK 2014

• Dyplom za udział w akcji "Sprzątanie Świata"
  • Certyfikat "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
  • Udział w konkursie na etapie powiatowym "Jestem Eko"
  • Certyfikat "Czyste Powietrze Wokół Nas"

ROK 2015

• Certyfikat "Czyste powietrze wokół nas"
  • Certyfikat "Podróż do Eko krainy" Akademii Zdrowego Przedszkolaka
  • Podziękowanie za udział w akcji "Sprzątanie świata w Gminie Bystra-Sidzina w 2015r."
  • Laureat ogólnopolskiego konkursu "Kawałek błękitnego nieba"
  • Wyróżnienie w konkursie ekologicznym "Natura- Naturalna Inspiracja"
  • Uzyskanie certyfikatu Zielonej Flagi
  • Wyróżnienie w programie "Materia Baterii"- nagroda pieniężna

ROK 2016

• Finalista Ogólnopolskiego Projektu Dobrych Uczynków- "Dzieci swojemu środowisku"
  • Dyplom dla przedszkola za udział w V Rundzie Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego "Ekoprzedszkole 2016"
  • Wyróżnienie w kategorii "Prezentacja multimedialna" Ekoprzedszkole 2016
  • Wyróżnienie dla przedszkola w kategorii plakat "Ekologiczne działania mojego przedszkola"
  • Wyróżnienie w kategorii "Sprawozdanie z wykonania przedsięwzięcia ekologicznego"
  • Wyróżnienie w projekcie "Bioróżnorodność-Wielkie Tropienie Roślin"
  • Przedszkole Laureatem konkursu na folder zorganizowne przez Kuratorium Oświaty w Krakowie
  • "Walczymy ze smogiem"- wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej
  • Grant dla Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej w wysokości 19 598 zł na projekt „Żywiołowe przedszkolaki odkrywają ekologię” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

ROK 2017

• Uzyskanie tytułu Zielonej Flagi- Programu Szkoły dla Ekorozwoju
  • Nagroda w Gminnym konkursie Ekochoinka
  • Czysta Małopolska- przedszkole finalistą etapu rejonowego
  • Udział w V rundzie Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoprzedszkole
  • Uzyskanie tytułu Ekolidera 2017 Województwa Małopolskiego
  • Finalista etapu rejonowego konkursu na kalendarz projektu "Czysta Małopolska"

ROK 2018/2019

• Certyfikat dla Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej za udział w XI edycji programu przedszkolnej edukacji antytoniowej "Czyste powietrze wokół nas".
  • Dyplom dla Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej za udział w V Rundzie Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoprzedszkole 2019.

ROK SZKOLNY 2019/2020

• Zaświadczenie- REBA Organizacja Odzysku S.A. potwierdza, że Przedszkole Publiczne w Bystrej Podhalańskiej uczestniczy w zbiórce zużytych baterii organizowanej przez REBA Organizacja Odzysku S.A.
  • Certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu "Kubusiowi Przyjaciele Natury".
  • Grant w wysokości 3600,00 zł na projekt grupy nieformalnej Nauczyciele-Dzieciom (w składzie: Anna Kozłowska, Monika Matyasik, Sylwia Gałka) "Ozonosfera” dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia w Stryszawie.
  • Dyplom dla Pani Sylwii Tokarz za uzyskanie tytułu laureata I miejsca w etapie wojewódzkim konkursu na scenariusz zajęć dotyczącego zdrowego stylu życia w kategorii przedszkoli w ramach VII edycji projektu ekologicznego "Czysta Małopolska".