Kreatywny Przedszkol

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

W niniejszym projekcie udział bierze grupa 4-latków, z wychowawcą p. Eweliną Gwiazdoń. Projekt realizowany jest w dniach 1.10.2018–30.05.2019 r. Główny cel projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Zadaniem nauczyciela w ramach projektu jest ukazywanie dzieciom, iż można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty. Dzieci w trakcie różnych działań kreatywnych będą kształtować umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, usprawniania motoryki małej, obowiązkowości (gdyż część materiałów dzieci będą przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy. Zwieńczeniem projektu będzie dyplom wręczany dla każdego dziecka. Przedszkole otrzyma certyfikat Kreatywnego Przedszkolaka.

DZIAŁANIA

Październik- Jesienne Mandale

Październik- Kto Ty jestes?

Listopad- Atlas liści

Luty- Śnieżna Kraina