OzonoSfera

"OzonoSfera” to tytuł kolejnego projektu napisanego przez grupę nieformalną „Nauczyciele- Dzieciom”. Grupa założona została 5 lat temu przez trzy nauczycielki z Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej: Sylwia Gałka, Anna Kozłowska i Monika Matyasik. To już kolejny projekt tej grupy. W tej edycji Programu Działaj Lokalnie nacisk położono na działania związane z walką z epidemią koronawirusa i przeciwdziałanie negatywnym jej skutkom. Dlatego też głównym celem projektu grupy nieformalnej jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu poprzez zakup ozonatora i środków ułatwiających dezynfekowanie. Na ten cel udało się otrzymać dofinansowanie w kwocie 3600 zł.

Projekt był realizowany od czerwca do lipca na terenie wsi Bystra Podhalańska. Główne działania projektowe prowadzone były w Przedszkolu Publicznym w Bystrej Podhalańskiej. Zakupiono dozowniki łokciowe do płynów dezynfekujących oraz ozonator, który służył do ozonowania pomieszczeń w Przedszkolu Publicznym w Bystrej Podhalańskiej oraz nieodpłatnie użyczany był chętnym instytucjom pracującym z dziećmi na terenie wsi.