Sim Sala Bim......Magik w Przedszkolu !

Dzisiaj w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki dla dużych i małych. Ten dzień był dniem radosnych wróżb zabaw andrzejkowych. Na początku wszystkie dzieci zostały zapoznane z tradycją Andrzejek i wybranymi wróżbami.

,,Czary mary, cuda dziwy..?”   Gościliśmy u nas  NIETYPOWEGO Gościa. Do naszego przedszkola zawitał zaprzyjaźniony pan Wiesław Jaśkowski – aktor cyrkowy, iluzjonista o pseudonimie Havis. W latach 1988–2004 występował Europie, Emiratach Arabskich i w Azji.!

Emocje rosły na widok pojawiających się i znikających czarodziejskich przedmiotów. Jak wyczarować z kapelusza kolorowe chusty, zmniejszyć do mikroskopijnych rozmiarów karty do gry, mnożyć w magiczny sposób pieniądze – każdy chciałby wiedzieć jak to zrobić…? Takie pytania można było usłyszeć jeszcze długo po występie. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Występ zorganizowany oddzielnie w grupach, celem zapewnienia bezpieczeństw sanitarnych.

Był też czas na słodki poczęstunek. Zabawa andrzejkowa udała się wspaniale. Dziękujemy rodzicom za poczęstunek.