Dzień Praw Dziecka

???????????? 20 listopada 2020r. nasze Przedszkole już kolejny raz brało udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane były na dzieci i ich prawa.

???? Nasze przedszkolaki ubrane na niebiesko zapoznały się z prawami dziecka i zrobiły niebieskie serduszka, które będą im się kojarzyć z tym dniem. Starszaki zapoznały się z filmem edukacyjnym Wspólna podróż po Jemenie i narysowały „lepszy świat dla dzieci w Jemenie”.

???? Ten dzień to także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

???? W ramach akcji „Pomoc dla Jemenu” UNICEF Polska zbiera środki na pomoc dzieciom w Jemenie. Nasze przedszkole włączyło się w tą pomoc i przekazało darowiznę.

????????????Jeśli ktoś jest chętny na przekazanie darowizny, może to zrobić na stronie unicef.pl/Jemen ????????????

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z obchodów tego dnia.