Innowacja 10 minutes

10 minutes for English

Innowacja „10 minutes for English- 10 minut dla angielskiego” została napisana i wdrożona przez panią Sylwię Tokarz w roku szkolnym 2020/2021. Głównym zadaniem innowacji było uzupełnienie braków edukacyjnych spowodowanych zamknięciem przedszkoli w okresie od marca do czerwca 2020 r. Innowacja miała za zadnie przypomnienie oraz utrwalenie poznanych już przez dzieci zagadnień (słówka, zwroty, piosenki, wierszyki, rymowanki) zarówno z okresu reżimu, jak i z wcześniejszych etapów.

Innowacja została wdrożona we wrześniu 2020 r. w grupie dzieci 6-letnich „Sówki- mądre główki” jako stały element codziennej pracy. Była wdrażana codziennie przez 10 minut. Innowacja była skorelowana z programem nauczania języka angielskiego oraz elementami programu „Super Simple Learning”.  Język angielski był przyswajany w czasie śpiewania piosenek, recytacji krótkich wierszyków, powtarzania rymowanek, podczas zabaw ruchowych, historyjek obrazkowych oraz w codziennych czynnościach np. podczas posiłków, powitań, zabaw dowolnych i kierowanych.