Obchody Narodowego Święta

10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszystkie dzieci pięknie i odświętnie ubrane uczestniczyły w zajęciach poświęconych naszej Ojczyźnie- poznawały historię swojego kraju, słuchając opowiadań, wierszy i pieśni patriotycznych. Utrwalały też– bo wszystkie już znają – symbole narodowe. O godz.11:11 w postawie na baczność dzieci wspólnie z wychowawcami pięknie zaśpiewały hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Z kolei przedszkolaki z najstarszych grup  zaprezentowały krótki montaż słowno- muzyczny, ktory został nagrany i wyświetlony dzieciom w poszczególnych grupach. Zwieńczeniem obchodów Dnia Odzyskania Niepodległości był spacer z flagą pod pomnik upamiętniający bohaterów walczących o naszą wolność.

Emocje i wiedza przedszkolaków znalazły wyraz w różnorodnych działaniach plastycznych. Z pewnością dzień ten, upływając w radosnej atmosferze wielu aktywności, przyczynił się do poszerzenia wiedzy o Polsce i naszych świętach narodowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z dzisiejszego dnia.

Akcja "Szkoła do Hymnu"

Akademia z okazji Święta Niepodległości