Kółko szachowe- więcej

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia szachowe, które już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród  przedszkolaków. Dzięki lokalnemu producentowi szachów w naszej miejscowości posiadamy wiele zestawów szachowych, tak aby cała grupa  miała  możliwość gry w szachy. Dzięki realizacji projektu z Działaj Lokalnie w 2019 roku „Szachowe Bystrzaki” nasza placówka wzbogaciła się o  ciekawe pomoce dydaktycznych niezbędnych do nauki gry w szachy.

Dlaczego gra w szachy? Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych ale i w życiu. Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, kształcą wytrwałość, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia dzieci, a przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

Zajęcia szachowe są dla dzieci przede wszystkim rozrywką oraz szansą na wszechstronny i harmonijny rozwój.