Odwiedziny ultramaratończ

21.11.2022r. nasze przedszkole odwiedził pan Roman Ficek - biegacz górski, ultramaratończyk, rekordzista GSB (Górski Szlak Beskidzki - 93 h 44 min) odnoszący również inne wielkie sukcesy np. przebiegł Łuk Karpat 2000km w 39 dni i 11 godzin.

Jak sam o sobie mówi, jego pasją jest sport, a sport to zdrowie! Przedszkolaki z uwagą i zaciekawieniem słuchały o biegach wysokogórskich, oglądały zdjęcia i filmy. Dowiedziały się jak wyglądają przygotowania do startów, jak ważne są treningi, ruch oraz odżywianie a także ile pracy i wyrzeczeń kosztuje droga do osiągnięcia swoich celów.

Panu Romkowi bardzo dziękujemy za miłe i bardzo interesujące spotkanie z dziećmi oraz życzymy dalszych sukcesów w biegach!