rok temu

Nasze przedszkole w tym roku po raz kolejny włączyło się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) z Polskim Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”.

Celem akcji było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Wszystkie nasze grupy uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, mających na celu uświadomienie zagrożeń płynących z Internetu. Podczas zajęć wykorzystane były filmy edukacyjne ze stron Necio.pl , Sieciaki.pl , Owce w sieci, które zawsze oglądają z wielkim zainteresowaniem. Dzieci z entuzjazmem dzieliły się znajomością obsługi komputera, lecz niektóre z nich nie miały świadomości, jakie niebezpieczeństwa może nieść ze sobą korzystanie z sieci internetowej.

Dzięki przekazanej wiedzy dzieci uświadomiły sobie jak w bezpieczny sposób posługiwać się komputerem i wykorzystywać atrakcje Internetu omijając niebezpieczeństwa.

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W OBCHODACH