Warsztaty w grupie "Misie"

rok temu

28 marca w naszym Przedszkolu, w grupie Czterolatków Misie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z twórczymi warsztatami wielkanocnymi pt. ,,Moja palma wielkanocna "

Zajęcia poprowadziły Pani Ania Drobna i Pani Ela Jabcoń.

Z przyniesionych bazi, gałązek bukszpanu, bibułkowych kwiatów i wstążek dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne i okazałe palmy. Przedszkolaki w skupieniu przyglądały się pracy rodziców, ale i same chętnie włączały się w dekorowanie gałązek. Celem warsztatów było nie tylko wspólne, miłe spędzenie czasu ale przede wszystkim przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i zgłębienie ich symboliki. Dzieci wiedzą już, że palma wielkanocna jest symbolem odradzającego się życia, pokoju, czci, oraz tego co wzniosłe i szlachetne. Święcimy ją w Niedzielę Palmową, na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, a poświęconą palemką ozdabiamy swoje mieszkanie, aby zapewnić wszystkim domownikom Boże błogosławieństwo.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za tak liczny udział pomimo złej pogody.