Dogoterapia

11 miesięcy temu

Dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu dzieci odwiedził szczególny gość - pies Hachiko ze swoją opiekunką panią Magdą (FlatTeam dogoterapia- terapia, edukacja i zabawa z psem).

W spotkaniach uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Na zajęciach dzieci nauczyły się prawidłowego kontaktu z psem, poznały jego potrzeby i wzmocniły empatię względem zwierząt.

Ponadto mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał.

Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psem  Hachiko mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem. Zajęcia zostały sfinansowane z nagrody z Konkursu EkoLiderzy 2022 z WFOŚiGW w Krakowie.